Kritika není zakázaná, ba je dokonce vítaná!

Které staré věci si nechávám?

25. června 2016 v 18:49 | Saskie |  Takové to divné

Tahle otázka mi byla položena na ask.fm (náhodně) a já se tak rozepsala, že jsem si říkala, že by z toho byl spíš článek, než jednoduchá odpověď.
Takže.. jo xD


"Které staré věci si necháváš?"

Ty, nad kterýma můžu být nostalgická
Já si docela dost potrpím na... *sakra poslední dobou nad tím furt přemýšlím, ale teď si za boha nevzpomenu jak to mám říct*
Já si hodně potrpím na tom, aby věci zůstali tak jak jsou, a když se změní, potřebuju nějakou památku na to, jak to bylo.
Jsem v tomhle prostě strašná.
Ale jakože jednou za pár let, mě přepadne tak ne-nostalgická nálada alá "i don't fucking care anymore", že jsem schopná vyhodit úplně všechno, co bych třeba měsíc předtím obrečela radostí, že něco takovýho vůbec mám, ať už je to nepotřebný krám jaký chce.

Třeba minulý rok jsem vyházela povídky a obrázky, které vznikaly na počátku mé 'otaku éry'. Začátek všeho, co mě dostalo k tomu, co teď jsem.
Ale myslím, že mám ještě schovanou úplně první povídku, kterou po nás chtěli, aby jsme napsali snad v první třídě? Kecám, tak dávno ne. Vím, že mě obvinili z toho, že jsem to opsala z Madagaskaru :C šmejdi to blbě pochopili :T (ale jako děcko, který si prostě myslelo svý, jsem se to ani nesnažila obhájit.)

A když se tak dívám, Madagaskar vyšel 2005, což je 11 let, což mi bylo 8 což jsem byla ve druhé - třetí třídě.
Tak to bych ještě měla mít xD

Co delikátního si ještě schovávám...

Yo. Všechny svoje Winx/Witch věci, co jsem kdy dostala. Určití cápci se mi smějí dodnes, že určité věci dodnes používám. Já za to nemůžu :C Když to funguje, na co si budu zbytečně kupovat nový.
Třeba jsem doteď používala pouzdro Witch. *ano, od sedmé třídy až do maturity, a asi ho budu používat i příští rok.*
A dodnes používám svou Witch pokladničku na prachy. *protože se na ní ještě nic neposralo a prachy mi brání pět kouzelných víl. A co máš ty, hm?*
Taky mám witch voňavku :T yo. je stará strašně dlouho (hah 6 let? fakt nevím) ale jako voní dobře :C (jihlavanka), je docela sladká, ale ně nijak nechutně, ale sakra použiju ju jednou za rok, není divu, že mi vydržela tak dlouho. A myslím že ji ještě budou dědit moje děti, protože toho je tam furt dost.
A měla jsem Witch hodinky. (ale ty jsem rozebrala, takže teď spíš schovávám jenom ty ozubený kolečka a ručičky a takový věci xD Ale jakože pořád ty hodinky mám! *nechlubím se ok*)
Mám i winx tužku. (už je krátká, jak jsem s ní furt psala [tužek je u mě nedostatek ok] teď mi tam zbývá jenom poslední mimozemšťan xD)
Co ještě mám... Winx krabičku. jsem si koupila jednou na táboře (haha, a pak jsem kvůli tomu přišla o půl hodiny pozdě na sraz a byl z toho strašnej malér)
A taky witch balící papír! xD (yeah, dokonce. Mi to dala matka, kdo ví kde to sebrala. A já to pak nechtěla použít na balení dárků, protože by pak bylo jasný, že je to ode mě a tak to mám prostě doteď a nevím jak se toho mám zbavit, a vyhodit to je prostě škoda)
A jednu dobu jsem hodně žrala Witch časopisy, takže mám asi 25 dílů witch a nevím co teď s tím xDDD (protože vyhodit to je mi líto xDDDD přecejen je to nostaldžik)

A aby se neřeklo, že jsem na Witch/Winx takovej creep, tak si schovávám i jiný věci ok :C
Jsem jednou dostala od otce takovou cool dřevěnou jakoby krabičku (od doutníků) a teď si do ní schovávám i jiný věci.
Třeba dopisy, co jsem napsala svýmu budoucímu já (už jsem si mohla přečíst dva, a teď jen čekám až mi bude dvacet, abych si mohla přečíst poslední) Hm, už dlouho jsem si nenapsala dopis... Sakra měla bych nejdřív odepsat na dopisy kámošům qwq

V tý krabici se třeba nachází mini-opálené-kousky života Saskie (Ano, Saskie je postava z příběhu, tak si schovávám první menší shrnutí jejího života.) [I když mám její příběh sepsaný asi v pěti spešl denících]
Nebo takový divný modrý skleněný 'kámen' co nám dávala naše třídní na konci 5. třídy(?)
Taky nějaké sepsané smlouvy a sázky.
Nějaké divné věci jako třeba... vlasy (Ano, je to divný, ale schovávám si svoje staré vlasy)... když tak nad tím přemýšlím, musím tu krabici protřídit >>
Co tam ještě mám... Prsten, co mi dala letos babička, jako dědictví po její mamce/babičce(?).
Prsteny, co se mi zlomily/rozbily když jsem byla mladší (Ano, potrpím si na prsteny.)
nějaký nepoužívaný řetízky a další blbiny

Taky si schovávám nějaké věci, co jsem dostala od kámošů. Už protože jsem neměla náladu na to, je vyhodit nebo sníst. (Např. jsem [před]loni(?) dostala na AF balíček alá dárek k vánocům [v té době předminulým], byla to krabice od kapesníků, divně zabalená a schovávala v sobě dopis a pár dalších věcí, alá dárek xD ...Pořád mám tu krabici. (Stojí na ní budík, aby na něj bylo vidět, takže jako hodí se. [Samozřejmě, že ten dárek jako takový, jsem nevyhodila -jen tak mimochodem]) Nebo ještě letošní bonbónky z latoratoře Alphys. A furt mám založený lízátko od druhýho kámoše.
Prostě proto, že mi bylo líto to sežrat (navíc nebyla chuť.)

Ani nemluvím o talismanech a takových věcech, je jasný že ty si taky schovávám.

Dál jsou tu další povídky (tak 7-10 let staré, ale ty jsem protřídila při svý "i don't fucking care anymore" náladě, takže zůstali jenom ty, kterých jsem si vážila nejvíc, nebo měli budoucnost. (Ne, žádná z nich nemá budoucnost)

OH teď jsem si vzpomněla, že mám ty witch pokladničky dvě. (Ale ta druhá je rozbitá a úplně na hoven, schovává mi různý karty (především ty nabíjecí od O2)
A to mi připomnělo další, minikrabičku witch, která je na zamčení, mám na ní dva ty trapný dětský zámky, co se dají odemknout kancelářskou sponkou a uvnitř ní jsou klíčky k těm zámkům (Já jsem takovej troll)

Taky jsou tu starý obrázky a informace k povídkám
Taky oblečení, co neobleču, ale pořád si namlouvám, že do něj shodím. (A taky že ten den přijde)
Taky oblečení, co neobleču, ale matka mi říká, ať do něj shodím, i když je to úplně hnusný.

Mmmhhh.... Starý učebnice a sešity, protože co kdyby se mi ještě hodilo učení z prvního stupně.
Taky mě občas přepadávají takový věci, u kterých si myslím, že je začnu sbírat (jak někdo někdo sbírá známky, já sbírám třeba takový ty sklenice s uzávěrem [zavařovačky ne], umělé nebo skleněné, solničky, nebo věci na korálky, prostě mám stůl zamořenej sklenicema a hrnkama, a čekám, až mi do pokoje hodí poličky, ať to mám kam naházet a začít sbírat zas něco jinýho.)

Co mám ještě v pokoji...
šutry. ._. Co jsem donesla z Francie, co jsem dostala z Anglie (víc nemám, ale je jich asi 20 :T)

Nebo jsem si z dětství nechala pastelky a fixy. (nepoužila jsem je asi od 5. třídy, maximálně na talentovky)
Staré průkazky, rozbité korálkové náramky a další věci toho typu.
Nebo takové.. .uhhh jak se tomu říká. ty hlasové kapsle do panenek nebo tak. Jak bývá třeba v těch hadrových panenkách taková kapsa, kde je taková krabička, která když se zmáčkne, tak dělá nějaký zvuky (mám všude možně minimálně tři)
Staré kinder vajíčka a klíčenky
Placky a hopskulky

Taky pořád sbírám různý šroubky a věci tohoto typu (nekupuju, prostě beru to, co najdu na ulici >>)
Co kdybych si jednou chtěla otevřít železářství

Nebo miniskřipce, co už neudrží ani vlas, nebo korálky, který k ničemu nepotřebuju, nebo v poslední době jsem hodně ujetá na náramky
Z nějakýho důvodu mám v dóze (kam dávám všechno menší velikosti [šroubky, placky, skřipce, šroubováky, mince, mini-sáčky a další věci]) taky třpytky.
Ty už mám taky asi desetiletí, protože si pamatuju, že to bylo v Bravíčku jako doplněk a mě to zbylo do teď.

Taky sbírám sichrhajsky (já vždycky myslela že je to sichrlajska, ale google tvrdí něco jinýho)
Mám na ně obří dózu, a vždycky se hodí. Třeba když se mi něco roztrhne, tak to sepnu tímhle a vypadá to cool.

Taky mám staré psaníčka ze školy (až ze základky, a na věci ze střední mám spešl složku)

Nebo obvazy.
Yo. Protože co kdyby začala apokalipsa? :C Budete rádi, že máte aspoň něco!

A v poslední době krabice ._. Ne ty obyčejné od bot (a já boty zas tak často nekupuju) ale velký krabice, nebo ty dlouhý, ale úzký.
A taky mám několik rolí papíru (půl metru na šířku), protože jsem chtěla udělat nápis, ale ony byli nařezaný, takže se mi to nehodilo, a teď jich tu mám 6.

Nebo mám schovaný svoje mléčný zuby ._.
Čistě proto, že si pro ně žádná víla nepřišla, tak kdyby je jednou začala shánět.

Nebo mám i takové... jakoby spouštědlo k bejblejdu.
A mám i jojo s myší, co mi jednou dal brácha k narozkám (nikdy jsem ho moc neužila.)

Matka mi hodně kupovala naušnice, takže mám spoustu naušnic a nosím pořád ty stejné.
A samozřejmě že to nevyhodím, bylo to drahé.

Taky mám několik papírových kroužků (jak jsou třeba z izolepy).
Nevím proč. Matka je jednou donesla z práce, jestli to na něco nechci, a já řekla "jasný"
A teď je tu mám a nevím k čemu mi budou. Ale vyhodit je nechci, protože co kdyby.


Je tu i spousta starých a nefunkčních sluchátek.
Protože brácha (vystudovaný elektrikář) říkal, že je chce (hodně si s tím hrál [s elektrikou]) no a teď máme celý šuplík sluchátek a nikdo s tím nic nechce udělat.

Jak bylo řečeno, mám spoustu hrnků.
Buď jsem je dostala, nebo je na nich moje jméno, nebo text, co jsem tam chtěla, nebo jsem to vyhrála v tombole, nebo byl strašně levný a najednou- je jich všude tolik, že bych se ani za týden nestihla ze všech napít.

Mám starý, nefunkční harddisk, protože co kdyby se mu jednou chtělo rozjet?

A mám starou rubikovu kostku, která má složenou jenom jednu stranu
A mám schovaný všechny lísky do kina, ve kterých jsem byla od prváku
A mám pověšenou medajli za turnaj ve volejbale, ve kterým jsem si ani nezahrála (byla jsem na střídačce a mám stříbrnou)
A mám samolepky z dopravní tématikou!
a mám figurky z kinder vajec nad postelí v divný "poličce" kterou jsme dělali v sedmé třídě!

A JE TOHO JEŠTĚ VÍC
Sbírám tolik věcí a mám tu takovej bordel a já už nevím co s tím a help meh

Já potřebuju pomoc a tenhle článek mě to pomohl zjistit

Uh...
takže...
Máte se?
Co sbíráte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 it's dat booooi o shit waddup it's dat booooi o shit waddup | 25. června 2016 v 20:36 | Reagovat

Byl jsem zrovna v takovém nasraném rozpoložení a tento článek mě tak divně - Uklidnil? Huh, divný, každopádně good job. xD Nostalgie každýho zasáhne do kokora.
Vůbec nevím o jacích cápcích, co se ti za Witch Winx věci smějou, mluvíš. XD
Jako! Já třeba bych se ti nikdy nesmál.
Co mi přišlo jako neskutečně cool a hustej nápad, je to s těma dopisama pro tvé budoucí já. To je tak super. Nedávno jsem nad tím zrovna přemýšlel, že je škoda, že jsem si ze dřívějška nenechal třeba někde v pc nějaký vzkaz pro mé starší já, pro to já, co se tomu mladšímu much emo debílkovi bude smát, víš co. xD Bohužel. Bylo by to plagiátorství, kdybych to udělal taky? Příjde mi to ženijální. xDD
Mám to úplně stejně, i když vyhazuju věci častěji. Ale většinou jen ty moje, málokdy vyhazuju věci od někoho, ty od kámošů nebo Kichiho nevyhodím nikdy a ty moje- Většinou vyhazuju ty sešity nebo obrázky, když už je to fakt moc trapný xD. I když je pravda, že mám pár sešitů, který jsou lvl trapnosti 9000 a já je stejně pořád mám, protože- Mě u toho chytá nostalgie xD Pokud nepočítám ty přehnaně depresívní obrázky a zápisky typu Je mi 14 let a můj život nemá smysl :( LIF IS SO HART.
xDD U toho trochu brečim, no.
Popláčem si.
Já hodně jednu dobu sbíral takový ty otvírací části od plechovek na pití, víš ne? Vždycky jsem je pak měl na klíčích. Hlavně černý od Monstera byly takový rare xD.
Mám v pokoji taky pokladničku, měl jsem na to zálusk už v dětství, kdy jsem lezl do matčiné a vždycky jsem dělal jako "Objevujem tajnej poklad!"
A oni už mi pak radši koupili vlastní. xD
Mám i obaly od různých věcí co jsme měli na afku, nebo ty vzkazy z fortune sušenek.Mám tam třeba ty starý potítka, co jsme s Kichim nosívali, takový zelený, co mi dal, když jsme se poprvý viděli a podobně xD Nebo mám různé šutry, co mi dal taky, nebo co jsem různě nasbíral... Sakra, mám toho tolik! Čím víc přemýšlím, tím víc toho vidím. xDD Taky mušle, miluju mušle.
Mám hrozně moc korálků a náramků, jo, náramky mám rád xD.Je to taková věc co všeobecně od někoho dostávám nejradši, protože mi to příjde děsně památeční. XD
No a samozřejmě dopisy nebo obrázky od ostatních, to je úplně nejvíc vzácný xD
Mám třeba i pytlík od jednoho čaje, co mi Kichi dal před dvěma lety, a já si ho ještě neudělal, protože to bylo od něj, tak jsem to nechtěl plýtvat, fuck. xD
Nefunkční sluchátka mám taky! Nevím, jestli je teď rodičové nevyhodili, ale vím, že mám taky elektro shop v šuplíku, je mi líto je vyhodit, so much memories. xD Ten harddisk mi připoměl, že mám svou starou mp3. Byla to moje historicky první mptrojka a já nemám to srdce ji vyhodit, i když je totálně nefunkční a naprosto šupácká, ošoupaná, vyšoupaná.Můj brácha si schovává mléčný zuby! Je to děsivý. Normálně ho z toho můžu naklonovat. xDD
To s těma obvazama - Všechny jsem si nás představil. Přišlo by to vhod! xD
PROČ SIS MYSLELA ŽE SE TO ŘÍKÁ SICHRLAJSKA, TO MĚ HROZNĚ ROZPTYLUJE.
KDO TI TO ŘEK ?! LHAL! XD
Jo, hopskulky mi chybí. Měl jsem jich tolik a všechny byly krásný. Shit, potřebuju nový.
Super článek xD Napadá mě ještě tisíc dalších věcí, někdy až přijedeš, tak to proberem. xD

2 Saskie Saskie | E-mail | Web | 25. června 2016 v 21:28 | Reagovat

Hej mě to psaní toho článku taky uklidnilo xD Tak jsem ráda že ti to pomohlo xD
No jistě že nevíššš, nééé. Nikdy nesmál. pfff...

Hej napiš si dopis xD Budeš za těch pár let rád xDD Hej my jsme si v prváku psali dopisy pro naše maturantský já xDD bože mě se chtělo brečet xDDDD Já ti to pak dovezu, ukážu protože ho je taková chujovina xD

Hej ty plechovkový části sbírala i spolužačka a pak to vzdala protože toho měla strašně moc xD a k ničemu to nepotřebovala xD

Počkej, ty ses s matkou dělil o pokladničku? xD
Ohhhh hej teď jsem si vzpomněla, že já s matkou taky měla společnou. Jakože svou, a pak pořídila takovou menší a (z nějakého důvodu) jsme tam měli přispět, třeba drobný co nám zbyli ze svačiny a chtěli jsme na něco šetřit ale pak se zapomnělo na co jsme šetřili a pak... Ty prachy začali mizet, prostě tam bylo prázdno a prostě já už to pak úplně vzdala, protože proč bych tam měla přidávat jenom aby to někdo sežral a koupil si za to svačinu, no ne?

Hej ty vzkazy mám taky xD Visí mi nad postelí xD A chci si tam pověsit i ten náramek z AFka, ale už nemám kolíky a je to smutný jak mi ten pásek leží na poličce úplně sám xD

Hej hej taky mám mušle xDD A jednu dobu mi matka hodně dávala slony.
Myslím že mi chtěla něco naznačit *suspišs fejs*
Beztak kvůli těm slonům mám tak debilní paměť, úplně to ze mě vysáli. Moje paměťový buňky.

Hej náramek ti udělám chceš. Třeba "jsem stařec" a tentokrát to bude mít háček.

Hej mě's teď připomněl, že já mám ještě- jak se to menuje! Takový ten přenosný kazeťák, a taky ta kráva na CD-čka. To byli moje první MP3 xDDD

Hej ty obvazy jsou vhod vždycky! xD Já jednou (mám ho doteď) dostala od bráchy takové to velké balení lentilek, takovou tu velkou rouru. A on že "chceš to?" A já se na něj tak zvláštně podívám a jsem úplně suspišs, jakože co to je, nikdy by se nerozdělil, ale pokrčím rameny a jako "ok" a teď tu rouru otevřu a tam je takový starý, už žlutý děravý obvaz, a já jako "Ok, dík, se může hodit" A FURT HO MÁM. A jakože hodil se, ještě před měsícem jsem ho použila, abych mohla chodit. (protože oh maj lég) [a pak jsem si radši koupila 2 obynadla, ale hodil se, a furt ho mám.]

PROTOŽE JE TO SICHRLAJSKA. TAK SE TO TADY JMENUJE, TAK SE TO TADY ŘIKÁ! CELÝ MŮJ ŽIVOT, ZNÁTE TO PROSTĚ BLBĚ.

Hej mě chybí skleněnky xD si pamatuju jak je měl bratr a já mu je strašně záviděla, protože my s druhým bráchou měli ty trapný hliněný co měli 5 základních barev a on mi pak jednu skleněnou dal a svých dalších padesát si nechal (šmejd, jak já ho miluju), a teď už je nemá snad ani on, a já když našla jednu (a schovala) tak úplně že "hmm... pamatuju že byli hezčí", ale jsou pěkný a já jednu máááám! xDDD
ale teď jsem našla v obchodě balení, je dobré vědět, že to ještě existuje.

Hej dík xD budu se na tu konverzaci těšit xD protože nostalgie zasáhne každý kokoro xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama