Kritika není zakázaná, ba je dokonce vítaná!

Remember me - 26.

19. října 2015 v 14:22 | Saskie |  Remember me
Další díl, jaaajh.
Zase, nemám moc co bych k tomu řekla.
Budu ráda za komenty, za vyjádření, jak si myslíte, že to dopadne, co se asi stalo, co je vlastně pravda, cokoliv.
Budu ráda za nějakou diskuzi nebo tak ^^
Zatím se mějte a čus.

"Chci s sebou vzít i Alexe, myslíte, že je to taky dobrý nápad?" sledoval jsem její obličej, na kterém jsem, při vyslovení jeho jména, uviděl cuknutí s trochou zhnusení.
Trochu otráveně odvrátila pohled, pak oči zavřela a vrátila se k mému deníku.
"Chceš někomu pomoci se zařadit do společnosti, to je pěkné." Pochválila mě a opět se začetla.
Nechápal jsem, co jí na něm vadí, dyť už je čistej, snaží se zapadnout. Tak o co jde?
Zvedl jsem se a přesunul se na pohovku na které jsem se bez dovolení rozvalil. Nudil jsem se. A za chvíli jsem snad i usnul.


Ocitl jsem se zase ve tmě. Naprosté temnotě. Nikoho jsem nikde neviděl, jen když jsem se podíval na své ruce nebo něco, tak jsem se viděl docela jasně, jakoby nade mnou byla lampa se světlem. Nebyla tam, jen tak mimochodem. Nikde nic nebylo.
Jen hlasy.
Zase jen hlasy. Šeptali, mluvili nebo křičeli, jak se jim to hodilo.
Opět ty stejné fráze jako minule "Víš co, zapomeň na to. Škoda že jsi tam nebyl. Nikomu to neříkej. Doufám že ti můžu věřit"
A zase ta část, která by mě i zajímala
"Pomoz mi! Jás- já jsem- musíš mi pomoct" Jakoby ta osoba zase přiběhla, ale stále se u mě nikdo neobjevil.
"Co se stalo?" Uslyšel jsem svůj hlas.
Svůj vlastní!
I když jsem nic neřekl.
Tohle je novinka.
Super!
"Já s- Sakra musíš jít se mnou! Rychle, prosím!" Byl to kluk, teď už jsem to slyšel. Měl takovou naléhavost v hlase, že to skoro znělo, že i bude zoufalstvím brečet.
"Přestaň už! To nemůžeš být normální?!" Mami noták, tebe už jsem poznal, jo, ne že by mě nezajímalo proč na mě ječíš, ale rád bych dořešil jedno po druhém.
Cítil jsem jakoby mi někdo dýchl na krk, což mě až se škubnutím donutilo se otočit.
Kupodivu za mnou nikdo nebyl. Pořád jsem v tý temnotě byl zatraceně sám.
Bylo ticho.
Připadalo mi to jako věčnost, než se něco ozvalo. Ale pak-
Uslyšel jsem moře. Jen takový závan větru a tichou vlnu, která jakoby se rozbila o nějakou plochu, která není přirozenou součástí přírody.
"Promiň, muselo to tak být" Ozvalo se tiše a já ucítil pálení na ruce.
Zaslechl jsem opět svůj hlas jak něco zamumlal
"Tak, neboj, už brzy to bude za námi." Majitel chraplavého, ale přesto v nějakém bodě jemného hlasu, jakoby se jemně uchechtl
Na mé kůži se z toho uchechtnutí objevila husí kůže, úplně jsem se otřásl.
"Bacha!" Ozvalo se jak vystřižené s nějakého akčního filmu. Najednou jsem slyšel moře o hodně jasněji a hlasitěji. No pak to přerušil výkřik, rozbití vlny, zavrzání trámu a pak jsem se s trhnutím probudil.

Má psychiatrička stála nade mnou a s rukou na mém rameni mě asi budila.
"Jsi v pořádku?" Zeptala se
Cítil jsem, že jsem vypadal jak po noční můře. Srdce mi bušilo jako bych právě doběhl maraton a musím říct, že bych vážně neměl běhat, to už jsem byl poučen a přesvědčen. Bolela mě hlava. Motala se, a já jediné co jsem mohl udělat, bylo to že jsem si zpátky lehnul a byl na chvíli v klidu.
"Jen moc adrenalinu… To se stává" mávnul jsem nad tím rukou a chytl se za hlavu, abych snad trochu ukonejšil tu bolest, která mi v ní pulzovala.
"Nechceš nějak pomoct?" Otázala se
No pokud si za ty prachy co na mě vydělává, zatím co spím, nekupuje defibrilátor, aby mi zase nahodila srdce, tak asi ne.
"Ne, ne, jsem v pohodě" mávnul jsem rukou
"Co se ti zdálo?" Zeptala se, když už jsem se viditelně uklidnil
"Hádám jenom pár vzpomínek nebo něco" Mávl jsem rukou znova
"Říkal jsi, že si na nic nevzpomínáš" Zvědavě zamrkala
"Taky že ne, jsou to jenom sny hm?"
"No, to, co píšeš do deníku, to tak moc nevypadá, možná se ti začíná vracet paměť, po kouskách, ale přece" řekla povzbudivě
Zatvářil jsem se způsobem jako: "No jasně"
"Co, nevěříš snad, že to jsou vzpomínky?" Nechápala
"No hlavně nevidím důvod, proč by se mě někdo pokoušel zastřelit, nebo proč-"
"Ale jizvu snad máš ne? Střelná rána, možná se k vám do domu někdo vloupal, možná to sice úplně neplánoval tě zranit, ale-"
"Jo, jasně uprostřed dne" Tohle mě štve. Jo, jasně, snaží se mě povzbudit nebo něco, ale to jak to říká a všechno, ve mně vyvolává vztek! Je to jakoby sama nikdy nevěřila, že si na něco vzpomenu a teď je to jakoby svolávala všechny křesťany a vůbec věřící, se slovy: "Pojďte se podívat, boží zázrak!"
"Hele pardon, ale já už půjdu. Stejně jsem se zdržel přesčas, ještě mou rodinu nakonec zruinujete" Rychle jsem se sebral, popadl notes ze stolu, tašku ze země a zamířil ke dveřím.
"Víš-" Stihla ještě promluvit, než jsem za sebou zavřel "tohle sezení a vůbec- všechno platí pojišťovna a nemocnice. Z vašich rodinných úspor nejde nic." Zněla hodně zmateně.
Zavřel jsem dveře a zamířil z nemocnice.
Sakra já jsem kretén.. Určitě si o mě teď musí myslet, že jsem úplnej debil. Nechtěl jsem ji urazit nebo tak, jenom jsem- já jenom- jenom jsem se prostě neudržel no!
Prostě jsem šel domů, rovnou zalezl do pokoje, na chvíli si něco přečetl, abych dohnal třídu a usnul. Tentokrát na posteli.
Nechtěl jsem se zdržovat ničím jiným. Pokud jsem takhle debilní byl vždycky, nechápu, jak jsem se na tu školu dostal. A to ani není tak složitá, cítím, že bych to prostě měl umět, mohl, ale prostě... mi to nějak nešlo do hlavy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bai-Batia Bai-Batia | Web | 19. října 2015 v 21:43 | Reagovat

Prej: "Nechceš nějak pomoct?" Já nevím, ty vole, ale to mi na druhém, nebo třetím sezení u psychiatričky příjde jako hodně opožděná a naprosto debilní otázka, přestože to asi myslela jinak... stejně mě ta ženská vytáčí, je úplně blbá xDD I já bych dělala lepšího psychiatra xDD Ale je to dobrý, uspala ho a díky tomu přišel další nával vzpomínek. Takže si paní "doktorka" může připsat jedno hodně malé plus za obrovským mínus xDDD přidávej další a piš!!! :D :D

2 Aya Aya | 24. dubna 2017 v 11:00 | Reagovat

Četla jsem to dvakrat :D nejak jsem se v textu poprve ztratila. Jsem si rikala, to je ta pravnicka veeštkyne? Ze vi, co si mysli :D po druhem precteni jsem si vsimla, ze tam prohlasil ze kvuli ni bude jeho rodina na mizine :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama