Kritika není zakázaná, ba je dokonce vítaná!

My otaku, my lidi

25. srpna 2013 v 17:29 | Saskie |  Takové to divné
My lidská rasa jsme pěkně zvláštní bytosti.

Podle mě jsou otaku asi ti nejlepší lidi co jsem za život měla možnost poznat.
Jsme všestraní prakticky ke všemu. Narozdíl od většiny ostatních lidí.


(nebudu ke každému přidávat "většina" tak si to tam domyslete. Nechci se nikoho nijak dotknout takže..)

Otaku nejsou rassti. Nemají nic proti asiatům, tak proč by jim vadili černoši?
Nějaké to procento ostatních lidí jsou vysazení proti jiným rasám z neznámých důvodů. (-Například i můj otec je rasista. V životě jsem se nedozvěděla z jakého důvodu-)

Otaku jsou všestraní i z ohledu... sexuálního. Nemají nic proti žádnému páru. Gayové, lesbičky, hetero, nebo obojí? Proč ne? Lidé jednou v životě uvidí nějaký homosexuální pár, držet se za ruce nebo si dají pusu a hned odvracejí zrak a šuškají si s ostatními "To je hnus no vidíš to? Proč to neprovozují někde v soukromí? Proč neberou ohledy na děti?" a podobně.
Ptám se proč? O,o Proč by se lidi měli schovávat za to, co nejsou a dělat to, co nechtějí? Jdu po ulici a každodenně vidím holku a kluka jak sedí na lavičce a div se neudusí jazykem toho druhého. A děti by měli být proti homosexuálům, jen když je vidí jít po ulici ruku v ruce?

Otaku žijí i něčím jiným než jen "anime a manga", co třeba hudba? Hudbu poslouchá každý na světě, o tom žádná.
Poslouchají nightcore, klasiku, pop, rap, hip hop, country, metal, rock, no prostě cokoliv. Někteří i Justina Biebra a One Direction. No proč ne? Co na tom že JB nesnáší anime, jak se říká? (no kdo ví jestli je to pravda, upřímně je mi to úplně jedno) Každý má vlastní názor a zájmy.
Někteří ho nesnáší, asi protože "Nesnáší anime! Tak ho konečně zabte!" Ptám se proč? Já anime miluju, jsou miliony lidí co anime nesleduje a miliony lidí, co ho nenávidí. Dobře, každý má svůj názor, já mám svůj, myslíš si to anime je pro děti? Tak mysli, i don't care. V klidu mu přece můžu říct, že anime pro děti není, vysvětlit mu jak to chodí. Neposloucháš mě? No tak jo, přestaňme se bavit o anime a pojďme se bavit o něčem jiném. Proč na něj hned útočit? Proč vyzvedat všechny jeho slabosti? "Justin je jak holka! A co má sakra znamenat ten jeho hlas? A ty vlasy a je tohle a tamto"
Štvou mě tihle lidi, ať už otaku tak ne-otaku. Proč sakra lidi s jiným názorem musí být utlačovaní, šikanováni a já nevím co ještě? Osobně ho neposlouchám. Nesnáší anime. A co já s tím? Jeho hudba se mi nelíbí, tak ji neposlouchám, neseru se do nikoho. O co jde vám ostatním?
Otaku když zaslechne "Anime je kravina" hned se bije za svůj názor. Proklíná toho kdo to řekl a hned jeho jméno zapisuje do Death note, posílá na něj Yuno a další.
Já -i přes to že jsem otaku- jen pokrčím rameny nad jeho názorem a neprožívám to. Jsem proto špatný otaku? O,o
Otaku jsou všestraní, přizpůsobivý, přesto se najdou lidi co otaku rádi nemají, ptám se proč? Ty máš rád něco jiného, my máme rádi neco jiného, nemůžeš si prostě hledět svého? Asi ne -.-

Každý má rád něco jiného, jiné zájmy, jiné myšlení, jiná osobnost. Proč se do každého navážet jen protože je jaký je?
Přesně za týden už asi budu na cestě na internát a až odbije půlnoc, oficiálně skončí prázdniny.
Někteří nastoupí do nových škol. První ročník. Obavy typu: "Nikdo nebude stejný jako já, nenajdu si přátele a budu sám/sama"
Ne, nikdo nebude stejný jako vy. Nikdo. Na světě je několik miliard lidí a nikdo není stejný jako ten druhý.
A jak to můžete tvrdit? Jak tomu vůbec můžete věřit, že si nenajdete někoho s kým budete zadobře? Určitě někoho najdete. Určitě ano.
Samozřejmě nechci vidět komentáře typu "tak jo, já ti věřím, pak ti dám vědět jak to dopadlo" a druhý den ze školy "Ty lháři! Nikdo se tam se mnou nebavil!"
Najdete si přátele, samozřejmě netvrdím, že hned první den (ale nic není nemožné), za takový měsíc už určitě budete mít s kým se bavit. Věřím tomu.
Určitě najdete někoho, koho v budoucnu nebudete chtít opustit. (zase, neříkám že ho najdete hned)
Já na střední (nejen na střední) poznala hned několik lidí, za které bych bezváhání položila život...
Jak je život pomíjivý což?
Sama nevím jak jsem se k tomuhle dostala. Jen chci říct... Nevím, paměť je svině -.-
Ale vážně, co jsem chtěla říct?
Hmm... Nom nevím, nechám to takhle nedopsané. Vezměte si z toho co chcete. >>


Žijte blaze lidi, Saskie
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bay de la Mort Bay de la Mort | Web | 25. srpna 2013 v 17:41 | Reagovat

Veľmi dobrý článok, na zamyslenie, a to sa oceňuje. Paráda :-)

2 Nemesis Nemesis | E-mail | Web | 25. srpna 2013 v 19:06 | Reagovat

máš naprostou pravdu a tvoje slova cos říkala když jsme si začali psát mi změnila život jo a mimochodem znám jednu osobu která je stejná jako já :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama